Menu Zavrieť

Odovzdali sme arcibiskupovi Zvolenskému vianočný pozdrav

19. 12. 2018 Bratislava/Predseda Konferencie biskupov Slovenska (KBS) Mons. Stanislav Zvolenský dnes prijal zástupcov organizačnému tímu Národného pochodu za život 2019. Na predvianočnom stretnutí od o. arcibiskupa dostali požehnanie pre nich aj blízkych. Otcovi arcibiskupovi venovali vianočnú pohľadnicu, ktorá vyšla na podporu pochodu v náklade dvestotisíc kusov. Záujemcovia ju môžu nájsť zdarma vo väčšine farností na Slovensku. Znázorňuje vianočnú tematiku – siluetu nenarodeného Ježiša a jeho rodičov Jozefa a Márie putujúcich do Betlehema.

„Všetkým organizátorom pochodu za život želám v tomto adventnom období, kedy sa pripravujeme na oslavu príchodu Boha na svet, ktorý je pôvodcom života, aby slávenie vianočných sviatkov všetkých utvrdilo, že láska a obdiv nad životom, ktorý máme od Boha, je tým najsilnejším motívom, ktorý chceme aj navonok prejavovať tým spôsobom, že budeme kráčať za život, keď sa uskutoční najbližší pochod za život 22. septembra 2019,“ povedal bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský, predseda Konferencie biskupov Slovenska. 

„Vážime si, že ako duchovný otec arcibiskup Zvolenský veľmi citlivo a vnímavo sleduje aktivity, ktoré sú spojené s Národným pochodom za život v Bratislave,“ hovorí Marek Michalčík, hlavný koordinátor Národného pochodu za život 2019. „Teší nás, že stojí za nami a osobne nás pred sviatkami narodenia Pána prijal a požehnal toto dielo,“ dodal Michalčík, ktorý sa na stretnutí zúčastnil spolu s vedúcim komunikačnej sekcie pochodu Tomášom Kováčikom. Obaja boli aj pri organizácii dvoch predošlých pochodov, ktoré sa konali v Bratislave (2015) a v Košiciach (2013). Vo svojom čase tieto boli najväčšími verejnými zhromaždeniami od roku 1989. Spolu ich navštívilo vyše 150 tisíc ľudí. Hlavným iniciátorom a organizátorom pochodov bola KBS. Tretí Národný pochod za život sa uskutoční 22. septembra 2019 v Bratislave.