Menu Zavrieť

Pochod aj v oblakoch

Skautský farár z obce Vrbovo, Andrej Legutký, preletel na svojom paraglide ponad 2,5km trasou septembrového Národného pochodu za život. Asistovali mu naši dobrovoľníci a prišli pozrieť aj novinári.

Andrej preletel trasu pochodu od Katedrály sv. Alžbety cez Alžbetinu, Šrobarovú, Kuzmányho, Strojárenskú, Komenského a Hlavnú ulicu. Na svojom padáku mal 7-metrový nápis „POCHOD ZA ŽIVOT“.

 “Chceme, aby sa ľudia aspoň na chvíľu prestali pozerať iba na prízemné veci a aby upreli zrak do výšok. A lietanie je skvelým spôsobom, ako ich upozorniť na vyššie ideály ako je ochrana ľudského života“, povedal paraglidista a kňaz Andrej Legutký.

„Náš tím chce využiť rôzne formy propagácie Národného pochodu za život tak, aby sa 22. septembra v Košiciach zišlo niekoľko desiatok tisíc ľudí oslavujúcich život. Pred mesiacom sme sa úspešne pokúsili o zápis slovenského rekordu v najväčšom nápise na Mariánskej hore v Levoči. Dúfame, že aj touto netradičnou formou vyvoláme záujem jednotlivcov a verejnosti o ochranu ľudského života“, uzavrel Dušan Škurla, jeden z organizátorov pochodu.

Všetkým pomocníkom patrí veľká vďaka!

image_002

 image_007

image_001

image_004

image_010

image_009

image_008

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

image_013   

image_012