Menu Zavrieť

TS: Poznáme víťaza súťaže o hymnu Národného pochodu za život!

Dobrá pieseň môže niekomu povedať viac, ako hodinový rozhovor. Aj preto organizátori Národného pochodu za život vyhlásili súťaž o hymnu pochodu a ďalšie spôsoby prezentácie posolstva radosti zo života. Do súťaže bolo prihlásených celkovo 27 diel. Prvé tri súťažné piesne odznejú live na pódiu Národného pochodu za život v Bratislave. 3. miesto získala skupina Poetica musica s piesňou Zuzany Eperješiovej „Pastelky“, skladba „Sen o rodine“ od skupiny S.I.L.A z pera Vladimíra Bisa získala 2. miesto a stala sa taktiež detskou hymnou Národného pochodu za život. Prvé miesto vyhralo zoskupenie PROLIFE BAND so skladbou „Život stále chráň“, ktorej autorom je Pavol Jakab.

Okrem hudobnej súťaže, boli vyhlásené aj kategórie „Nápad“ a „Video“. Medzi najlepšími nápadmi sa umiestnili mobilná aplikácia Národného pochodu za život, virtuálna mapa s pro-life odkazmi a hashtagová grafická mriežka. Viac informácii ako aj víťazné skladby sú k dispozícii na webovej stránke pochodzazivot.sk/hymna/

„Chceme poďakovať všetkým , ktorí sa zapojili do súťaže a venovali stvárneniu témy ochrany života svoj um a čas. Veľmi si to vážime a veríme, že to bude inšpiráciou aj pre ďalších umelcov. Sme presvedčení, že aj príjemná hudba a multimediálne prostriedky prispejú k tomu, že 20. septembra zažije Bratislava a všetci účastníci Národného pochodu za život silné posolstvo radosti zo života.“ – povedal Marek Michalčík z organizačného tímu Národného pochodu za život.