Menu Zavrieť

Žiadny človek nie je len číslo, každý potrat je tragédia

Bratislava 8. 4. 2019 / Žiadny človek nie je len číslo, každý potrat je tragédia, ktorej sa dá predísť. Misiou Národného pochodu za život, ktorý sa chystá v septembri v Bratislave, je verejným spôsobom na celoslovenskej úrovni vyjadriť túžbu a žiadosť po tom, aby bol chránený život a dôstojnosť každého človeka. V súvislosti so zverejnenou informáciou, podľa ktorej medziročne klesol počet umelých potratov obyvateliek Slovenska o 1,3 percenta, to uvádzajú organizátori pochodu.

„Chceme dosiahnuť spoločenskú i legislatívnu ochranu života každého človeka od počatia po prirodzenú smrť. V dôsledku umelých potratov prichádza Slovensko každý rok o obyvateľov v počte obyvateľov Gelnice či Vrbového. Žiadny človek nie je iba číslo, každý potrat je tragédia, ktorej sa dá predísť. Vždy existuje lepšie riešenie. Aj nenarodené deti sú takí istí ľudia ako my, len im musíme dovoliť rozvinúť svoj potenciál. Preto si chceme historicky tretím Národným pochodom za život v septembri pripomenúť, že zákon i nastavenie celej spoločnosti by ich malo chrániť rovnako ako každého iného človeka,“ hovorí Marek Michalčík, ktorý zodpovedá za prípravu pochodu.

Národné pochody za život v Bratislave (2015) a v Košiciach (2013) navštívilo vyše 150 tisíc ľudí. Tretí Národný pochod za život sa uskutoční 22. septembra 2019 v Bratislave.