Menu Zavrieť

Pokles počtu detí je veľký. Svet bude mať onedlho problém || Video: Vieme, kedy začína život? || Časozber: Každý deň dieťatka v maternici

Milí priatelia života a rodiny,

počuli ste už o tom, že drvivá väčšina krajín sveta má obrovský problém s nízkym počtom rodiacich sa detí? Štát, ktorý má pôrodnosť pod 2.1 dieťaťa na ženu vo fertilnom veku (odtiene žltej a oranžovej na mape nižšie), bude vymierať a mať zásadné problémy s nedostatkom ľudí. To má samozrejme dopad na dôchodkový systém, zdravotníctvo, sociálne služby, školstvo, ekonomiku (nebude mať kto pracovať a starať sa o nás)…

Pre príklad: minulý rok sa vo Veľkej Británii narodilo len 700 000 detí, čo je v porovnaní s počtom 50tnikov pokles -22%. V Taliansku je ten rozdiel -55%, v Nemecku -36%, v Japonsku -55%. To znamená, že keď pôjdu dnešní 50tnici do dôchodku, 20tnikov, ktorí budú končiť školy, bude o 22% menej (!!!).

Prečítajte si tiež reakciu francúzskeho prezidenta na hrozivý prepad v počte narodených detí (Francúzsko je na úrovni počtu detí narodených po 2. svetovej vojne; medziročný prepad medzi r. 2022 – 2023 je -7%, oproti roku 2020 až -20%). Aktuálne ide realizovať pro-pôrodné/pro-rodinné opatrenia.

“Neviem, prečo nám hovoria tieto absolútne nezmysly o populačnej explózii, keď sa to týkalo minulosti. V roku 2014 sa narodilo na svete cca 143 000 000 detí. Aktuálne sa rodí cca 132 miliónov ročne. Za 9 rokov ide o pokles -11 miliónov narodených detí ročne na svete (!!!),” hovorí Stephen J. Shaw, dátový vedec.

Viac o tomto probléme nájdete v článku na webe Asociácie za život a rodinu.


VIDEO: VIEME, KEDY ZAČÍNA ŽIVOT?

Vieme, kedy začína život? Častým argumentom v prospech zachovania legálnosti umelých potratov je tvrdenie, že život začína až po narodení, nakoľko nedokážeme presne určiť, kedy vzniká. Je to naozaj tak?

Pozrime sa na to vo videu s doktorkou Tarou Sander Leevýskumníčkou, vedkyňou a molekulárnou genetičkou, ktorá počas svojej vyše 20-ročnej kariéry pôsobila v inštitúciách ako Harvard Medical SchoolBoston Children’s Hospital či Children’s Hospital of Wisconsin.


VIDEO: Ako vyzeral tohtoročný americký pochod za život?

V piatok 19. januára sa v americkom hlavnom meste Washington uskutočnil pochod za život. Ide už o v poradí druhý pochod od júna 2022, kedy Najvyšší súd rozhodol o zvrátení známeho rozsudku Roe vs. Wade. Napriek mrazivému počasiu a sneženiu sa na ňom stretli desiatky tisíc ľudí. Pozrite si časozberné video a zistite, ako to vyzeralo priamo na mieste.


ČASOZBERNÉ VIDEO: KAŽDÝ DEŇ DIEŤATKA V MATERNICI

Ako vyzerá dieťatko od počatia až po pôrod?

#WindowToTheWomb (v preklade „okno do maternice“) je prelomové interaktívne video, ktoré poskytuje úžasný pohľad na krásu života v maternici počas každého jedného dňa tehotenstva matky. Táto medicínsky presná, realistická animácia, ktorá bola preskúmaná a certifikovaná lekárskymi odborníkmi, zobrazuje každú fázu vývoja dieťaťa – od oplodnenia až po jeho narodenie.


Svedectvo: Pochovanie potrateného dieťatka vo Veľkej Británii

Prečítajte si svedectvo Pavlíny o spontánnom potrate a následnom pochovaní svojho dieťatka vo Veľkej Británii. Ich prístup je úplne odlišný od toho nášho – kým na Slovensku sa potratené deti doslova „hádžu“ do biologického odpadu a rodič musí bojovať, aby si svoje dieťa mohol dôstojne pochovať, v Británii je situácia úplne iná.

„Byla jsem zhrozená, když jsem poslouchala vyprávění jedné známé, která potratila spontánně okolo 12.týdne těhotenství, jak jí její dítě v české nemocnici nejen neukázali, ale vyhodili ho rovnou do biologického odpadu… Hanba. Nemám v ruce statistické důkazy, ale myslím si, že takový případ není ojedinělý… A taky to, že rodiče tu nevědí, jaké mají možnosti a práva důstojného se rozloučení se svým potomkem.“ 


Blokátory puberty výrazne znižujú IQ mladistvých, uvádza nová britská štúdia

Blokátory puberty výrazne znižujú IQ mladistvých, uvádza nová britská štúdia z University College London. Profesorka klinickej neuropsychológie Sallie Baxendalová vyzvala na urgentný výskum vplyvu týchto preparátov na mozgové funkcie detí.

Britská Národná zdravotná služba (NHS) vlani prestala predpisovať lieky, ktoré zastavujú telesné zmeny počas puberty na základe vlastného prieskumu, ktorým odhalila, že tieto lieky môžu prerušiť proces dozrievania mozgu. Baxendalová tak predložila ďalšie dôkazy k tejto téme.

Súkromné kliniky, ktoré vykonávajú takzvané zmeny pohlavia, naďalej podávajú blokátory osobám mladším ako 16 rokov. Transgenderoví aktivisti trvajú na tom, že sú neškodné.

Baxendalovej štúdia poukázala na to, že priemerné IQ u 25 dievčat „liečených“ blokátormi kleslo oproti kontrolnej skupine o sedem bodov. U jednej pacientky došlo k „výraznému poklesu“ o 15 alebo viac bodov, uviedla profesorka Baxendalová. Všetky dievčatá trpeli „predčasnou pubertou“, ktorá viedla k skorému nástupu dospelosti. Viac informácií nájdete v anglickom jazyku v článku na Daily Mail.


Mama deviatich detí Janka Maníková: Byť mamou je jedno obrovské dobrodružstvo

Najprv chcela mať štyri deti, no Pán Boh jej požehnal deväť. Ďalšie dve sú v nebi.

Janka Maníková (43) býva s manželom Jánom vo Finticiach. Svojim deťom je mamkou, učiteľkou, občas aj policajtkou či psychologičkou, ale predovšetkým je Bohu oddanou ženou, ktorá mu zveruje celý svoj život i život detí. Prečítajte si rozhovor s ňou na portáli Slovo+.


Viete, že rodičia majú právo pochovať svoje potratené dieťa?

Tešíme sa, že na Slovensku vzniká čoraz viac pamätníkov a hrobov pre nenarodené deti. Aj vďaka týmto pietnym miestam sa v spoločnosti šíri povedomie o pochovávaní potratených detí.

Vedeli ste, že ktorýkoľvek z rodičov má právo písomne požiadať zdravotnícke zariadenie o vydanie pozostatkov svojho potrateného dieťaťa? Zdravotnícke zariadenie má potom zákonnú povinnosť bezodkladne vydať pozostatky potrateného dieťaťa na pochovanie určenej pohrebnej službe.
Viac sa o tejto téme dočítate v analýze o práve rodičov pochovať potratené dieťa, v ktorej HFI – Inštitút pre ľudské práva a rodinnú politiku objasňuje práva rodičov a povinnosti zdravotníkov. Nájdete v nej aj vzor žiadosti.


Pozvánka na podujatie (nielen) pre mladých

Mnohí mladí ľudia dnes zažívajú spochybnenie v ich základnej identite, teda či sú chlapcami a dievčatami, alebo či už je to s nimi inak.

K tejto téme, ktorá je na pulze doby, Vás srdečne pozývame na inšpiratívne svedectvá a diskusiu o bezpodmienečnej Božej láske, ktorá chce vstúpiť aj do pohlavného zmätku dnešných mladých ľudí.
Podujatie sa uskutoční vo štvrtok 1.2.2024 o 18:00 v priestoroch Spoločenstva Dobrého Pastiera na Námestí slobody č. 3 v Bratislave.


Ponuka tohtoročných víkendoviek Ráchelina vinica

Všetkých trpiacich po spontánnom či umelom potrate pozývame na víkendovku Ráchelina vinica. Tento rok sa uskutoční v troch rôznych termínoch. Prihlásiť sa môžete na emailovej adrese rachel@rodinabb.sk alebo tel. čísle 0911 911 794. Všetky informácie nájdete na webovej stránke projektu.


Neurológ: Digitálne technológie ničia ľudský mozog

MUDr. Martin Jan Stránský je popredný neurológ, vysokoškolský pedagóg pôsobiaci aj na významnej Yale University, politik, vydavateľ, zakladateľ a riaditeľ polikliniky Na Národní v Prahe, ktorého rodina spoluzaložila Československo.

Pozrite si rozhovor s ním, v ktorom okrem iného hovorí: „Ak chcete, aby bolo dieťa hlúpe, malo úzkosť alebo depresiu, tak mu dajte mobil. Žiadne dieťa do dvoch rokov nemá mať nikdy pred sebou akúkoľvek obrazovku. Medzi 2-5 rokmi iba hodinu denne. A medzi 5-15 rokov max 2 hodiny denne. Keď si 13-ročný chlapec nemôže kúpiť liter vodky v obchode, prečo mu dovoľujeme tráviť 9 hodín denne pri niečom, čo mu rozoberá a ničí mozog?“